چاپ طلاکوب

چاپ طلاکوب

توضیحات

چاپ طلاکوب یکی‌از روشهای خاص چاپ میباشد که از رنگهای متالیک، فویل طلایی و گرما استفاده میکند.

احتمالاً چاپ طلاکوب را در بسیاری از دعوتنامه های عروسی یا این که کارت ویزیت دیده اید. دستگاه طلاکوب که فویل

طلا را به کاغذ انتقال می‌دهد قادر است دستی یا این که طلاکوب دیجیتال باشد. برای چاپ طلاکوب اول طرح موردنظر را از جنس مس یا این که برنج می سازند و آنگاه آن را به همراه یک رول فویل وارد دستگاه طلاکوب میکنند تا با فشار و گرما طرح موردنظر روی صفحه طلاکوبی گردد. برای چاپ نقره کوب و چند رنگ همان طرح را با فویل های رنگیگوناگون استفاده میکنند.

جنس کارت ویزیت لمینت برجسته طلاکوب به چه شکل میباشد ؟

لمینت برجسته طلاکوب از ۲ تا کارت ویزیت سلفون ۳۰۰ گرم به هم لمینت گردیده ایجاد می‌شود. که‌این خود سبب داشتن ضخامت زیاد و استحام کارت ویزیت می‌شود. بعداز لمینت کارت ویزیت ها بر روی انها لایه ای از یووی برجسته اضافه می گردد. این یووی سبب برجستگی کارت ویزیت و براقیت قسمت هایی از کارت ویزیت می گردد. البته این نقطه پایان داستان نیست. اکنون نوبت افزودن ورق های طلاکوب میباشد . بعداز طلاکوب کارت قالب خورده و به صورت دور گرد تقدیم مشتریان خاص پسند می‌شود.

طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته طلاکوب یا این که کارت ویزیت لاکچری طلاکوب

در طراحی کارت ویزیت لاکچری شما ۶ تا فایل نیاز دارید. ۲ تا از فایل ها برای طراحی این کارت ویزیت خاص استفاده می‌شوند. ۲ تا فایل برای ایجاد کارت ویزیت برجسته نیاز دارید. و ۲ تا فایل هم برای ایجاد کارت ویزیت طلاکوب باید داشته باشید.

ابعاد کلی این کارت ویزیت خاص را 60×90 میلیمتر درنظر بگیرید. در طراحی کارت ویزیت از هر طرف ۵ میلیمتر فاصله خطای برش در نظر بگیرید. نوشته ها، لوگو و هر انچه نباید در برش برود را در فضای امن ایجاد گردیده قرار دهید.

درفایل های کارت ویزیت برجسته از ۲ رنگ سپید و مشکی استفاده می‌کنیم. در این فایل جاهایی که قرار میباشد برجسته شوند را مشکی می‌کنیم.

چاپ طلاکوب

در فایل کارت ویزیت طلاکوب نیز مانند فایل برجسته عمل می‌نماییم منتها در این فایل بخش های طلاکوب را با رنگ مشکی مشخص می‌نماییم

به یاد داشته باشید پباده سازی این کارت ویزیت خاص بایستی cmyk و رزولوشن 300 dpi در نظر بگیرید

فایل طلاکوب چیست؟

فایل طلاکوب، یک فایل تک رنگ تمام مشکی با زمینه سفید بوده که دقیقا هم سایز با فایل طرح مرتبط با چاپ میباشد. به عنوان مثال کارت ویزیت لمینت مات طلاکوب دورگرد شامل دو فایل 4 رنگ مرتبط با رو و پشت طرح چاپی به ابعاد 6*9 سانتی متر و 2 فایل فیلم طلاکوب با رنگ تمام مشکی و زمینه سفید با همان ابعاد، یعنی 6*9 سانتی متر است. بخش های تمام مشکی داخل فایل طلاکوب بصورت چاپ طلاکوب با درخشش واقعی رنگ طلایی روی محصول چاپی حک شده و جلوه خاصی به آن می‌دهد. نکته مهم: توجه داشته باشید، از‌آنجا که چاپ طلاکوب خود شامل رنگ بوده، عملکرد آن با برجسته موضعی مختلف است. به این معنی که در فایل برجسته، طرح مهم همچنان مشخص می‌ماند البته در محصولات طلاکوب، قسمت هایی که طلاکوب میشوند روی طرح اصلی قرار گرفته و آن قسمت از طرح اصلی در خروجی نهایی دیده نمی‌شود (زیر فایل طلاکوب چاپ شده است).

حاشیه برش طراحی طلاکوب

 در‌صورتی‌که در کناره های برش طلاکوب وجود داشته باشد، فویل طلاکوب آن قسمت ممکن است پوسته شود (این اتفاق در قسمت های تمپلات محسوس تر میباشد). فلذا در پباده سازی فایل طلاکوب، به میزان 2 میلی متر از کناره برش طرح اصلی هیچ طرح طلاکوبی قرار ندهید. به عنوان مثال لبه برش کارت ویزیت لمینت مات طلاکوب دورگرد به ابعاد 6*9، 5 میلی متر از هر طرف میباشد، در نتیجه طرح طلاکوب باید دست‌کم 7 میلی متر از هر طرف لبه خالی داشته باشد. یاد‌آوری: با توجه به این موضوع، اگر چاپ درخواستی شما در قسمت طلاکوب بصورت تمپلات (یک پارچه چاپ طلاکوب در همه یا بخشی از محصول) باشد، امکان ریزش فویل طلاکوب وجود دارد و کیفیت محصول چاپی بر عهده خود شما است.

اجتناب از خطای روی هم خوردگی طرح طلاکوب و طرح چاپی

کلیشه طلاکوب با چاپ 1 الی 2 میلی متر خطای روی هم خوردگی دارد. ازین رو از طرح هایی که فایل چاپی باید با فایل طلاکوب روی هم خوردگی داشته باشد استفاده نکنید.

بهتر است فونت های ریز طلاکوب نباشند

سفارش میشود از فونت های با سایز زیر 8pt و غیر ضخیم و نیز اشکال خیلی ریز و دارای جزئیات فراوان در حالت طلاکوب استفاده نکنید، زیرا ممکن است نتیجه کار نامطلوب گردد.

سایر نکات کلیدی پباده سازی فایل برجسته

همچنین از اشکال بی کیفیت و رنجه شده استقاده نکنید (به علت خوانده شدن طرح فایل طلاکوب و تبدیل آن به طرح برداری جهت ساخت کلیشه طلاکوب، در صورت رنجه بودن اشکال ممکن است نتیجه با طرح ارسالی شما اختلاف زیادی داشته باشد). در محصولات ویژه ای که هم ویژگی طلاکوب را دارا هستند و هم برجستگی (مثل کارت ویزیت لمینت برجسته طلاکوب) فایل های ارسالی شما 6 عدد خواهد بود

مدت زمان تحویل

زمان تحویل کار 3 تا 5 روز کاری  در برخی موارد بسته به سفارش مشتری این مدت زمان بیشتر می شود اگر سوالی داشتید با ما تماس بگیرید. 

آدرس ما در اینستاگرام

مارا در اینستاگرام دنبال کنید و سوالات و سفارشات خود را ثبت کنید